İnce Hesap

İnce fikirBelediye başkanı 2009 seçimlerinde İstanbul'da Artumgenç toplantısında ima etmeye çalıştığı biz düşünürüz, planlarız ve bir şekilde uygularız işleyişini,   ileri görüş ve düşüncesiyle ARIT Halkını  yanıltmadı.

 

 

 

 "Arıt belediye meçlisi 2011 Aralık meçlis toplantısında beldenin kendine has özel durumunu göz önünde bulundurarak, tarımsal ve ev yapımı amaçlı makine kiralama fiyatlarında %50 indirim uygulamayı kararlaştırmıştı.

 

 

 

Bir saatlik çalışma fiyatı 150 TL olan ekskavatör 75 TL’ye, 100 TL olan kazıcı yükleyici 50 TL’ye çalışacaktı. Önceki yıllarda da tarımı destekleme amaçlı tarım danışmanının maaş ödemelerinin bir kısmını ödedik. Tarım danışmanı vasıtasıyla vatandaşlarımızı bilinçlendirdik ve bu süreçte tarımda ilkleri ve yenilikleri yaşadık. O zamanlar da vatandaşımızı toprağıyla barıştırmak için belediye olarak traktörlerimizle maliyetine çift sürdük. Amacımız çiftçimizin lehine piyasayı dizginlemekti ve başarılı da olduk.

Beldemizin yaklaşık %70’i orman. Geri kalan tarlaların da yaklaşık %50’si traktörle sürülebilecek vasıfta. Ekskavatörümüzü aldığımız 2009 yılının sonunda içindeki taşlar nedeniyle sürülemeyen tarlaları maliyetine temizleyeceğimizi belediye hopörlemizinden vatandaşlarımıza duyurduk. Ancak kışın iklim şartları gereği çalışılamadığından ve sezonda da kendi işlerimiz nedeniyle bu niyetimizi ötelemiştik. Beldemizdeki nüfus problemine bir nebze çözüm olur düşüncesiyle ev yapan vatandaşlarımızı da teşvik edelim dedik ve makine fiyatlarını %50 indirdik. Belediye meclisi olarak bu güzel ve teşvik edici kararlarımızı oy birliğiyle aldık ve yürürlüğe soktuk. Tarımsal ve ev yapım amaçlı kiralamalarda 150 TL olan ekskavatör 75 TL’ye, 100 TL olan kazıcı yükleyici 50 TL’ vatandaşımızın hizmetine sunuldu” haberini Şahidi KUÇCU kendi web sitesinden kışın ortasında bu hizmeti sizlere sundum diyerek  ince hesapların temelini atmıştı.

Belediyenin traktörle maliyetine çift sürdüğünü amacının traktör, kazıcı yükleyici ve  Ekskavatör fiyatlarını düşürerek piyasayı dizginlediğini ve başarılı olduğunu bildiren belediye başkanı aslında halkı dizginleyerek almış olduğu karar neticesinde bu iş makinelerini kendi menfaatine (kendi arsası üzerine ev yapmak, kendi oğlu M.KUŞÇU için Tavuk çiftliği arsasında zemin işlerinde) günlerce kullanmak olduğu görüldü. Ayrıca Arıt belediye meçlisi son yıllarda ARIT halkının takdirini alan kararlar alması ve bu kararların Belediye başkanının herşeye rağmen onaylaması takdiranedir.

AKP seçmenleri  "Belediye başkanının bu süreci 3 dönemden kısa bir zamana sığdırması umut verici bir gelişme olduğunu, Arıt'ın artık daha hızlı bir şekilde gelişe bileceğinini umut ettiklerini" . dile getirdiler

 


SFbBox by PSD-Loft.com Website

CENAZE

Fati AYAYDIN

Fati AYAYDIN

23 Kasım 2016

Yeniköy Köyünden Fehmi Eş...

Mehmet KAZ

Mehmet KAZ

20 Kasım 2016

Yukarışeyhler Köyünden Ha...

Güllü GÜNDÜZ

Güllü GÜNDÜZ

20 Kasım 2016

Arıt Köyü Dalbu Mahallesi...

Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Hepsi
4975
2865
4975
5236066
74758
116001
5256951

İp No: 54.92.173.9