Yoğun Kar Yağışı Sürpriz Oldu

Tüm yurdu etkisine alan kar yağışı Bartın ve Arıt beldemizde de etkisini yoğun şekilde hissettirdi.  Arıt Beldemizin yüksek yerleşim yerlerinde yer yer kalınlığı 50 cm' i bulan kar yolların  ve köy ulaşımlarının  gün boyu kapalı kalmasına neden oldu.

 

Turanlar Köy Muhtarı S.E 'dan alınan bilgiye göre köy yollarının kapalı olup köyde yaşayan vatandaşların  sağlık, yangın ve benzeri ani problemlerinde müdahale edilemeyeceğini ve köy yollarının bir an önce açılmasını Arıt Belediyesinden  talep etiğini bildirmiştir. Talep neticesinde Belediyeden, yeterli mazotlarının olmadığı bilgisi alınıp Muhtar S.E AKP Millet vekili Yılmaz TUNC beyi arayarak Köy yollarının kapalı kaldığını Arıt Belediyesinin gerekli hizmeti tam olarak sağlayamayacağını bildirdiğini aktardı. Ak Parti Bartın Millet vekili Yılmaz TUNC Arıt'taki köy yolların hemen açılması için gerekli talimatları vereceğini ve bir an önce Arıt Beldesinin yollarının açılacağını ve bu hizmetin kış boyunca devam edeceğinin sözünü verdiğini bildirdi.

 

 Turanlar mahallesi muhtarı Sami ERDOĞAN akşam saatlerinde Arıt ve Bartın İl özel İdaresi tarafından yönlendirilen kar temizleme iş makinelerinin beldeye gelerek kapalı olan köy yollarını açtığını bildirdi. Muhtar Sami ERDOĞAN' telefonla görüştüğü, Bartın Millet Vekili Yılmaz TUNC konuyu takip ederek yollarının açılıp açılmadığı hakkında kendisini aradığını bildirdi. Millet vekili  Yılmaz TUNC ARIT için bundan sonraki hizmetlerinin daha iyi olacağını bildird.

 

 


SFbBox by PSD-Loft.com Website

CENAZE

Fati AYAYDIN

Fati AYAYDIN

23 Kasım 2016

Yeniköy Köyünden Fehmi Eş...

Mehmet KAZ

Mehmet KAZ

20 Kasım 2016

Yukarışeyhler Köyünden Ha...

Güllü GÜNDÜZ

Güllü GÜNDÜZ

20 Kasım 2016

Arıt Köyü Dalbu Mahallesi...

Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Hepsi
4925
2865
4925
5236066
74708
116001
5256901

İp No: 54.92.173.9